Четвер, 30.03.2023, 17:22

Перекладач
Меню сайту
Календар
«  Березень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Якби зараз відбулися позачергові президентські вибори, ви б проголосували за...
Всего ответов: 96
Друзі сайту
BannerFans.com
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Краєзнавчий музей

Диканський історико-краєзнавчий музей

Туристи, які подорожують по Полтавщині (а через Диканьку пролягає всесоюзний маршрут по гоголівських місцях), не обминають оздоблений мозаїчним орнаментом білий двоповерховий будинок у центрі селища - історико-краєзнавчий музей. Зібранітут універсальні документи, фотоматерали, речі знайомлять відвідувачів з історією краю, його сьогоденням.

Музей був створений 1959 року з ініціативи педагогічного колективу Дикансткої середньої школи. Багато сил, енергії. часу віддав його організації вчитель історії Т.А. перцюк, чий труд на ниві історико-краєзнавчої та пошукової роботи був відзначений ордером "Знак Пошани". спочатку музей діяв на громадянських засадах, 1967 року йому було присвоєно звання народного, а з грудня 1978 року музей став державним.

Тут представлено понад 7600 експонатів, за кожним з яких – копіткі пошуки музейних працівників та місцевих ентузіастів, наукові дослідження. Багато історичних цінностейпердали в музейну скарбницю архіви та музеї Полтави, Києва, Москви та інших міст країни, уродженці краю – академік О.Н. Щербань, поет М.К. Пойдеменко, громадські активісти В.І. Личко, О.С. Тертицький, М.І. Купка, І.Т. Москіваць, Н.І. Дроб'язко та інші.

У дев'яти залах музею розміщені матеріали з археології, етнографії, історії, культури. Вони знайомлять з далеким минулим Диканьки сіл району. Розповідають про боротьбу трудящих за перемогу радянської влади, подвиги диканьчан у роки Великої Вітчизняної війни, зміни, що сталися у повоєнні роки. Окреме місце займають розділи, присвячені актиній участі трудівників

Краю у перебудові і оновленні участі трудівників краю у перебудові і оновленні соціально-економічного життя району.
Десятки тисяч людей відвідують щороку державний історико-краєзнавчий музей у Диканьці. Для кожного він стає місцем зустрічі з історією уславленого краю, джерелом духовного збагачення сьогоднішнього покоління.

Перший та другий зали музею дають загальну географічну характеристику району, знайомлять з його дміністративно-тереторіальним поділом, природними умовами, корисними копалинами, рослинним і твариним світом.


Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д.М.Гармаша, вул. Леніна, 68 (центр)
Тел. (05351) 9-15-96 (послуги екскурсовода. сувенірна продукція)